У операторів азартних ігор в Україні вже практично два роки є можливість працювати цілком легально, дотримуватись законодавства. Проте перебуває маса компаній, які бажають отримати ліцензію. Антон Кучухідзе, голова Ukrainian Gambling Council розповів, звідки вони беруться і в чому їхня небезпека.
За його словами, ліцензії, що оплачуються компаніями, – вагома підтримка держави. Особливо під час війни. Так держава недоотримує величезні суми. Орієнтовний щомісячний обсяг тіньових операцій сягає близько 12 млрд. грн., тобто. 2 млрд. грн недоотриманого державою податку.
Але найбільше від тіньового ринку страждає сам гравець. Тіньові offline- та online-казино обходять передбачене законом регулювання щодо віку, дієздатності осіб, не враховують обмеження або заборону відвідування гральних залів або участь в азартних іграх осіб, внесених до особливого переліку.
Нелегальні гравці ринку не стурбовані фінансовим становищем гравця, вводячи його у боргову залежність.
Антон Кучухідзе підсумував свої слова висновком про те, що поки такі організації працюють у тіні, змусити їх дотримуватися закону неможливо.
Журналіст, копірайтер, автор понад 1000 статей про азартні ігри.